İstanbul Esenyurt Güvenlik Sistemleri
İstanbul Esenyurt Güvenlik Sistemleri

İstanbul Esenyurt Güvenlik Sistemleri

 

Güvenlik Amaçlı

 

Güvenlik Kamera sistemleri ‘nin temel amaçlarından biri caydırıcılık sayesinde suç işlenmesine engel olmaktır.Suç işlenmesi durumunda bunun çabucak fark edilerek olaya anında müdahale edilmesine olanak sağlamaktır.Elde edilen görüntüleri kayıt altına almaktır.

 

Gözetlenen bölgenin muhtelif yerlerine uygun bir şekilde yerleştirilecek kameralar sayesinde bütün alan gözetim altında tutulacaktır.Olası bir işgal ve suç teşebbüsü fark edilecek ve anında müdahale edilmesine olanak doğacaktır. Korunulan bölgenin tamamını kapsayacak şekilde yapılacak bir kurulum, bütün bölgenin sadece birkaç güvenlik elemanı ile gözetlenmesi ve korunmasına olanak sağlayacaktır.

 


Gözetleme Amaçlı

 

Güvenlik kamera sistemleri  insan kullanımının zor ve sağlık açısından tehlikeli olduğu endüstriyel uygulamalarda kameraların kullanılması sayılabilir.

 

Sistem sayesinde orman yangınları, trafik kazaları gibi acil durumlar anında fark edilerek kısa zamanda müdahale olanağı doğmaktadır. Ayrıca, ülkemizde Mobil Elektronik Sistem Entegrasyonu (MOBESE) sayesinde çalıntı ve trafik kuralı ihlali yapan araçlar  anında fark edilebilmektedir.

 

Ayrıca, insan kullanılarak gözetleme yapmanın zor hatta imkansız olduğu bölgelerde.İnsan sağlığı için tehlike arz eden endüstriyel otomasyon uygulamalarında, nükleer santrallerin görüntülenmesinde kameraların kullanıldığı görülmektedir.

 


Denetleme Amaçlı

 

Bu tür uygulamalar daha çok fabrika ve servis veren iş yerlerinde çalışanların performanslarının ve yaptıkları işlerin gözetlenmesi için kullanılmaktadır.

 

Ayrıca çalışan anne ve babaların evde çocuk bakıcıyı gözetleme ve denetlemesine de olanak sağlar. İnternete bağlı birkaç kameralı sistemler bu grup uygulamalar içinde sayılabilir. Bu tür sistemlerin , denetleme ihtiyacı ve insanların özel hayatlarına müdahale ihtimali arasında çok ince bir çizgi olduğu gözden kaçırılmamalıdır.

 

 

Bu site, Sitesepeti ve Solido Grup güvencesi ile hazırlanmıştır. Copyright © 2014